Lohusa Korsesi - Doğum Sonrası Korsesi - TAMPAP

Lohusa Korsesi

(
Adet Ürün
)
4
5
FİLTRELER
Filtreler
Filtreleri Temizle
FİLTRELER
FİLTRELER
Filtre
FİLTRELE
RENK
BEDEN
FİYAT ARALIĞI
FİLTRELEMELERİ GÖSTER
SIRALA
ÜRÜN GRUBU
RENK
BEDEN
FİYAT ARALIĞI

LOHUSA KORSESİ / DOĞUM SONRASI KORSESİ 
 

Lohusa Korsesi, doğum sonrasında bir bayanın en çok gereksinim duyduğu giysilerden biridir. Çünkü hem hamilelik sürecinde hem de doğum sonrasında bedeninizde birtakım değişiklikler meydana gelir. Hamilelik boyunca açılan kaslar, doğum sonrası görünümünüzü ve sağlığınızı etkileyerek kendinizi kötü hissetmenize sebep olabilir. Kaslarınız doğal sürecinde toparlanmaya çalışsa da kullanacağınız lohusa korsesi, sizi hem fiziksel hem de ruhsal anlamda destekler ve toparlanmayı hızlandırır. 

Lohusa Korseleri esnek ve hava alan kumaşlardan üretilir. Bu korselerde kullanılan agraf ve kopçalarla ayarlanabilmektedir. Lohusalık dönemi beden şartları düşünülerek üretilen modellerde gerekli gevşetme ve daraltmayı kolayca yapabilirsiniz. Özel tasarımları sayesinde göbek ve kalça çevresini saran modelleri zorlanmadan, güven içinde kullanabilirsiniz.  

 

Lohusa Korsesinin Faydaları 

Lohusa korseleri doğum sonrasında hassas bir süreçten geçen siz annelere fiziki destek verdiği kadar psikolojik olarak da rahatlık sağlar. Lohusa korsesinin faydalarını kısaca aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:


  • - Vücudu toparlayarak daha zayıf ve fit bir görünüm oluşturur.
  • - Karın, bel ve kalça bölgesini sararak destekleyici bir rol sağlar.
  • - Sarkan deri ve kasları sabitleyerek iskelet sistemine dolayısıyla duruşa yardımcı olur.
  • - Sarkmalardan kaynaklı acı ve sızıları azaltır.
  • - Sağladığı faydalarla fiziksel ve psikolojik iyileşmeyi hızlandırır.
  •  

Lohusa Korsesi Modelleri 

Doğum sonrası kullanacağınız lohusa korsesi vücudunuza ek destek sağlar. İhtiyaç duyduğunuz beden bölgelerinde öncelikle rahatlığınız düşünülerek üretilen lohusa külodu, göbek korsesi, tam bel korsesi ve bel korsesi gibi modeller, farklı beden ve renk seçenekleri ile cildinizdeki sarkmaları toparlayarak duruş bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur. 

 

Doğum Sonrası Korse Kullanılmalı mı? 

Eskiden kadınlar, hem evde hem de dışarda birçok işi rahat bir şekilde yapabilmek için hemen doğum sonrasında karın bölgelerini bir nevresim veya kumaş kullanarak sabitlemeyi tercih ederlerdi. Zamanımızda da, kadınlar, çocuk bakımı yanında işte veya evde birçok sorumluluğu da beraberinde üstlenirler. Bu nedenle doğum sonrasında gerek daha iyi bir görünüm gerekse kendini rahat hissetme açısından lohusa korsesinin kullanımı önem kazanır. Tabii ki lohusa korsesi kullanımı ile ilgili her türlü sorunuzu doktorunuza danışarak onun tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz. 

 

Lohusa Korsesi Ne Zaman Kullanılır? 

Birçok anne doğum sonrasında korse kullanımı ile ilgili tereddüt yaşar. Yeni doğum yapan anne bebeğine bakım verirken hareket etmekte zorlanır. Kullanılan doğum sonrası korse, karnı sardığı için vücudun hareketleri sırasında karın yükünü sabitler ve yaşanan acıyı azaltıcı etki sağlar. Lohusa Korsesini hemen doğumdan sonra vücudun elverişliliğine göre doktorunuza sorarak (eğer farklı bir komplikasyon riski yoksa) rahatça kullanabilirsiniz. 

 

Sezaryen Sonrası Korse Ne Zaman Kullanılır? 

Bütün dünyada kadınların doğum sonrasında ‘Eski görünümümü geri kazanabilir miyim?’ sorusu cevabını en çok merak ettikleri konudur. Bunun için birçok kadın doğum sonrasında, birkaç gün içinde lohusa korsesi, lohusa kuşağı veya göbek bandı kullanır. Normal doğumlarda olduğu gibi sezaryen sonrasında da kadınlar kesi için gerekli destek ve korumayı sağlayacak korseler kullanabilirler. Sezaryen sonrası korse kullanımı öksürme, gülme gibi tepkiler ile ani yatak hareketlerinde ek destek oluşturur. Burada dikkate alınması gereken şey doğru malzemeden üretilen kaliteli, esnek ve rahat bir model seçmektir. Doğru seçilen lohusa korsesi sizi daha iyi hissettirir. Böylece lohusalık sürecini keyifle geçirirsiniz. 

Sizin için Tavsiyelerimiz
Kategoriler
Son Görüntülenenler

Popüler kategorilerde aramalar

İletişim

YARDIM