Emzirme Sütyeni - Hamile Sütyeni – TAMPAP

Emzirme Sütyeni

(
Adet Ürün
)
4
5
FİLTRELER
Filtreler
Filtreleri Temizle
FİLTRELER
FİLTRELER
Filtre
FİLTRELE
RENK
BEDEN
FİYAT ARALIĞI
FİLTRELEMELERİ GÖSTER
SIRALA
ÜRÜN GRUBU
RENK
BEDEN
FİYAT ARALIĞI

Emzirme Sütyeni: Emzirme Sürecinin Vazgeçilmez Parçası

 

Emzirme sütyeni, askıların birleştiği noktada tek hareketle ayrılabileceğiniz mekanizması sayesinde, yeni doğan bebeğinizin beslenme konusundaki aceleciliği karşısında inanılmaz bir kolaylık sunar. Fakat bu konuda bebeğiniz istekleri kadar, sizin tercihleriniz ve rahatlığınız da son derece önemlidir. Siz anne adaylarının veya  çiçeği burnunda annelerin tüm ihtiyaçları titizlikle düşünen Tampap, size tam da aradığınız konfor düzeyine sahip birbirinden şık ve kullanışlı emzirme sütyeni modellerini sunar.

 

Emzirme Sütyeni Modelleri
 

Emzirme sütyeni modelleri sizlerin ihtiyacınızı  karşılayabilecek kolaylığı, konforu ve rahatlığı sağlayacak şekilde üretilir. Yüksek konfor veren emzirme sütyenleri hamilelik ve emzirme döneminizde genişleyen vücut hatlarınıza uyum sağlayarak beklentilerinizi karşılar. Birçok hamile kadının göğüs uçlarında hassasiyet oluşur. Bu bebeğinizi beslemeye başladığınız sürecin başında da gerçekleşmeye devam edebilir. Bu durumda hassas olan vücudunuzun tahriş olmaması için gebelik sütyenlerinin iç yapısı pamuklu kumaşlarla kaplanır. Böylece pamuklu emzirme sütyenleri yumuşak ve hassas bir yüzeye sahip olduğu için göğüslerinizdeki acıyı azaltmaya yardımcı olur.

 

Destekli emzirme sütyenleri göğüslerinizde oluşabilecek yapısal bozukluğun engellenmesine yardımcı olur. Özellikle kış aylarında tercih edebileceğiniz modeller ise atletli emzirme sütyeni ve çıtçıtlı emzirme sütyenidir. Atletli emzirme sütyenleri pamuklu kumaştan üretildiği için hassas bedeninize uyum sağlar. Çıtçıtlı emzirme sütyeni ise hem belinizin açılmamasına hem de rahat bir şekilde bebeğinizi emzirmenizi sağlar. 

 

Dolgulu/destekli emzirme sütyeni modelleri, fazla süt akışına karşı yüksek emiciliğe sahip olduğu için pek çok anne tarafından tercih edilir. Fakat göğüslerinizin halihazırda büyüyen hacmi ile birlikte bu modeller, rahatlık ve görünüm bakımından dezavantaj sağlayabilir. 

 

Toparlayıcı emzirme sütyenleri, işlev açısından da annelerin en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Eğer göğüslerinizde hassasiyet problemi yoksa ancak büyüdükleri ve ağırlaştıkları için belinizde ve sırtınızda ağrıya sebebiyet veriyorlarsa toparlayıcı hamile-emzirme sütyenleri size daha uygundur. Toparlayıcı emzirme sütyeni, göğüslerinizi bir arada tutar ve ağırlığı minimize ederek ağrılarınızı hafifletir.

 

Tüm bunlara ek olarak göğüslerinizde oluşabilecek hassasiyetten dolayı balenli yani telli hamile sütyeni kullanmamalısınız. Estetik açıdan güzel görünse de balenli hamile sütyeni süt kanallarınızı rahatsız eder ve sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bu problemlerin en başında mastit (süt kanalı iltihabı) gelir. Bu nedenle bu süreçte balensiz hamile sütyeni kullanmanız daha doğru olur.

 

Emzirme Sütyeni Almak Şart mıdır?
 

Hamile ve emziren her kadında gerçekleşen göğüs büyümesi ve ağırlaşması emzirme sütyeni kullanımını gerekli hale getirir. Hamilelik esnasında göğüs ölçülerinizin ve ağırlıklarının arttığını hissedersiniz. Bu yüzden omuzlarınızda ve sırtınızda ekstra yük oluşur.. Bu yükü en aza indirebilmek için emzirme sütyenlerinin omuz bölümleri diğer sütyenlere göre geniş üretilir. Böylelikle omuzlarınızda biriken yük geniş bir yüzeye yayılmış ve sizi rahatlatmış olur.

 

Emzirme Sütyeni Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 

Emzirme sütyeni alırken yapıldığı materyalinin ne olduğuna ve kullanım kolaylığına dikkat etmelisiniz. Bu kapsamda pamuklu emzirme sütyenlerini tercih etmeniz size rahatlık sağlar. Pamuklu yapılarıyla emzirme sütyenleri, terlemeden dolayı tahrişi engelleme ve ter çekme özelliğine sahiptir. Ayrıca emzirme sütyenlerinin en büyük özelliği olan kolay açılabilme bölmesi, anne sütyeni alırken dikkat etmeniz gereken noktadır.

 

Emzirme Sütyeni Yerine Ne Kullanılır?
 

Ayrı ayrı emzirme sütyeni ve normal atlet kullanmayı tercih etmezseniz, bunun yerine emzirme atleti kullanabilirsiniz. Emzirme atletleri anti-bakteriyel ve cilde herhangi bir alerji yapmayan özel yapıdaki kumaşlar ile üretilir ve size kolaylık sağlar.

 

Emzirme Sütyeninin Bedenine Nasıl Karar Verilir?
 

Emzirme sütyeni bedenini doğru belirlemek için göğüs ölçünüzü doğuma en fazla dört hafta kala almanız gerekir. Ölçüm yaparken bir mezura yeterlidir. Göğüslerinizin alt kısmını ve tam ortadan en geniş kısmını ölçerek size en uygun emzirme sütyeni bedenini seçebilirsiniz.

 

En İyi Emzirme Sütyeni Hangisidir?
 

Hamileliğinizin 29. Haftası itibari ile göğüsleriniz hacim olarak maksimum seviyeye gelir. Bu nedenle destekli sütyenler imdadınıza yetişir. Hassasiyet durumu da aynı şekilde sizi rahatsız edecek boyuta ulaşabilir. Bu durumda da pamuktan imal edilmiş penye emzirme sütyenlerini tercih edebilirisiniz. Her durumda giydiğiniz hamile sütyenin fazla bol olmamasına dikkat emeniz gerekir. Fazla bolluk size rahatlık sağlamaz tam tersine sırt ağrısı şikayetlerinizin artmasına yola açabilir. Kısacası rahatınız ve sağlığınız için toparlayıcı ve destekli emzirme-hamile sütyenleri en iyi seçeneklerdir.

Sizin için Tavsiyelerimiz
Kategoriler
Son Görüntülenenler

Popüler kategorilerde aramalar

İletişim

YARDIM